Cornell Dubilier EDS104Z3R6C
Cap Supercap 0.1F 3.6V -20% to 80% (13.5 X 7mm) Radial Cylindrical 5mm 75 Ohm 1000h 85C
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Electric Double Layer Capacitor, 3.6V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
EDS Radial Can electric double layer capacitor 0.531Dia 13.50mm -20% +80% 100mF 3.6V
85 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.1µF 3.6V
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V, 85C | Cornell-Dubilier EDS104Z3R6C
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):3.6V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:75Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDS104Z3R6C