Cornell Dubilier EDC473Z5R5H
Cap Supercap 0.047F 5.5V -20% to 80% (11.5 X 5.5mm) Radial Stacked Coin 10mm 120 Ohm 1000h 70C
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.05%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 47000uF, Through Hole Mount
EDC Axial Can - Horizontal electric double layer capacitor 0.453Dia 11.50mm -20% +80% 47mF 5.5V
70 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.047µF 5.5V
Supercapacitor, 0.047F, 5.5V, 70C | Cornell-Dubilier EDC473Z5R5H
Supercapacitor, 47000Uf, 5.5V; Capacitance:47000Μf; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:10Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDC473Z5R5H