Cornell Dubilier CGS153U050V4C
Cap Aluminum 15000uF 50V -10% to 75% (50.8 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.019 Ohm 10000mA 85°C
データシート & ドキュメント
Datasheet8ページ5年前
Datasheet8ページ6年前
Farnell
3か月間の傾向:
+115%
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2002-06-07
Cornell DubilierDCMC163U050AB2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16000uF 50V -10%+75% 1.375x3.125
Cornell DubilierCGS153U100X4C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCG153U050W4C
Reliable Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor, 85 ºC, Screw Terminal Capacitors
United Chemi-ConE36D101LPN153UEA5N
SERIES: 36DX; VOLT: 100; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 76X105; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D161LPN153MDA5M
SERIES: U36D; VOLT: 160; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 63X104; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE32D630HPN153MA92M
SERIES: U32D; VOLT: 63; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 34X92; PACKAGING: LG
説明
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR CGS 50V 15000muF -10% +75% 2.000Dia 50.80mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 75% +Tol, 10% -Tol, 15000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;15000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;50VDC;65Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:15000µF; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:V4C; Lead Spacing:22.2mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 15000UF, 50V, +75, -10%, SCREW; Capacitance: 15000µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: CGS Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: +75%, -10%; Capacitor Terminals: Screw
CAPACITOR ALUM ELEC 15000UF, 50V, SCREW; Capacitance:15000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:50V; ESR:0.019ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:105mm; Diameter:50.8mm; Capacitor Case Style:Can