Cornell Dubilier CGS153U016R2L
Cap Aluminum 15000uF 16V -10% to 75% (34.925 X 66.675mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.026 Ohm 5600mA 85°C
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet8ページ4年前
Datasheet8ページ5年前
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+261%
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Cornell DubilierCGS143U010R2C
CGS Series 14000uF 10V -10 / +75% Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierDCMC163U050AB2B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 16000uF 50V -10%+75% 1.375x3.125
NichiconLNT1V153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 35V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConE36D101LPN153UEA5N
SERIES: 36DX; VOLT: 100; CAP: 15000; DIA X LENGTH: 76X105; PACKAGING: LG
NichiconLNT1J153MSE
63V 15000uF 卤20% Bolt Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
NichiconLNT1H153MSE
Radial Can - Screw Terminals ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LNT 50V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
説明
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 75% +Tol, 10% -Tol, 15000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;15000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;16VDC;20Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:15000µF; Voltage Rating:16VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:R2L; Lead Spacing:12.7mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 15000UF, 16V, SCREW; Capacitance:15000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:16V; ESR:0.026ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:67mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Can