Cornell Dubilier CGS133U040V4C
Aluminum Electrolytic Capacitor 13000µF 40V -10% to 75% (50.8 x 104.775mm) Screw Terminal
データシート & ドキュメント
Datasheet8ページ5年前
Datasheet8ページ6年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.13%
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Cornell DubilierCGS123U030R4C
Cap Aluminum 12000uF 30V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Cornell DubilierCGS123U035R4C
Cap Aluminum 12000uF 35V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Cornell DubilierCGS133U050V3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D800LPN123MAA5M
Cap Aluminum Lytic 12000uF 80V 20%( 35 X 105mm) Screw Terminal 0.0156 Ohm 7560mA 2000h 85C
United Chemi-ConE36D400LPN123UA79M
SERIES: 36D; VOLT: 40; CAP: 12000; DIA X LENGTH: 34X79; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE36D500LPN123TC54M
U36D Series 12000 uF 50 V ±20 % Can Aluminum Electrolytic Capacitor
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 13000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;13000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%;+75%;40VDC;50Svdc
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:13000µF; Voltage Rating:40VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:V4C; Lead Spacing:22.2mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 13000UF, 40V, SCREW; Capacitance:13000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:40V; ESR:0.017ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:105mm; Diameter:50.8mm; Capacitor Case Style:Can