Cornell Dubilier CGR123U030V3C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 30V-10+75%
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet3ページ20年前
Datasheet3ページ20年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.55
Introduction Date2002-06-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Cornell DubilierCGS123U025V3C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS123U035R4C
Cap Aluminum 12000uF 35V -10% to 75% (34.925 X 104.775mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.018 Ohm 8400mA 85°C
Cornell DubilierCG123U016R3C
Reliable Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor, 85 ºC, Screw Terminal Capacitors
United Chemi-ConE36D400LPN123UA79M
SERIES: 36D; VOLT: 40; CAP: 12000; DIA X LENGTH: 34X79; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE32D101HLS123MC92M
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 100 Volt
United Chemi-ConE36D201LPN123TEB7M
SERIES: 36DA; VOLT: 200; CAP: 12000; DIA X LENGTH: 76X117; PACKAGING: LG
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 30V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 12000uF 30V -10% to 75%( 50.8 X 79.38mm) Screw Terminal 0.01 Ohm 17800mA 2000h 105C
105 ºC High Temp Screw Terminal Aluminum Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitor 12000Uf, 30V, +75, -10%, Screw; Capacitance:12000Μf; Voltage(Dc):30V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:-10%, +75%; Capacitor Terminals:Screw; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Esr:0.01Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier CGR123U030V3C