Cornell Dubilier 380LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Newark
Datasheet7ページ25年前
Datasheet11ページ19年前
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Farnell
3か月間の傾向:
-24.07%
Introduction Date1998-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cornell Dubilier381LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 330muF 卤20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier381LR331M400K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS2WP331DA
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 2010mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECOS2GP331EX
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1900mA 3000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LR331M400A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLLS2G331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 450V 20% Tol
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.553Ohm; Altura:40Mm |Cornell Dubilier 380LX331M450A042
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 330UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Height:40mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Radial Snap-in; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +85°C; External Length / Height:40mm; No. of Pins:2; Package / Case:A04; Termination Type:Snap-In