Cornell Dubilier 150473J250BB
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047Uf, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet4ページ4年前
Datasheet4ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet4ページ9年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2008-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (7 X 14mm) Axial 100°C Bulk
Cornell Dubilier150473K250BB
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.047uF 250V PET 10% (6 X 14mm) Axial 100°C Ammo Pack
Cornell Dubilier150473J400DB
CAPACITOR; FILM METALLIZED POLYESTER;CAP .047UF ;TOL+- 5%; AXIAL; VOL-RTG 400V
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
説明
Axial FILM CAPACITOR 150 160V 0.047muF ±5% 0.236Diax0.650L 6.00mmx16.50mm
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 6 X 16.5mm) Axial 125C Bulk
150 Series 0.047 uF 250 V ±5 % Axial Metallized Polyester Film Capacitor
FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 5%, AXIAL; FILM CAPACITOR, 0.047uF, 250V, 5%, AXIAL; Dielectric Type: Metallized PET; Capacitor Case / Package: Axial Leaded; Capacitance: 0.047µF; Capacitance Tolerance: ± 5%; Voltage(AC): -; V
Film Capacitor, 0.047Uf, 250V, 5%, Axial; Rango De Producto:Serie 150; Capacidad:0.047Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:250V; Tipo De Condensador:- |Cornell Dubilier 150473J250BB