Eaton KRP-C-1600SP
Electric Fuse, Time Delay Blow, 1600A, 600VAC, 300VDC, 300000A (IR), Inline/holder
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-50.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
LittelfuseKLLU1800X
UL Class Fuse, KLLU Series, Time-Delay, 1800A, 600V AC, 200kA at 600V AC, 20kA at 300V DC
LittelfuseKLLU2000X
UL Class Fuse, L Class, KLLU Series, Time-Delay, 2000A, 600V AC, Non-Indicating
Fuse Class L Slow Blow Acting 2000A 600V Bolt Tap 89.66 X 95.25mm Glass Melamine CSA/UL
Fuse Class L Slow Blow Acting 1200A 600V Bolt Tap 70.61 X 95.25mm Glass Melamine Carton CSA/UL
UL Class Fuse, KLLU Series, Time-Delay, 1600A, 600V AC, Non-Indicating
Electric Fuse, Time Delay Blow, 1500A, 600VAC, 300VDC, 300000A (IR), Inline/holder
説明
FUSE, TIME DELAY, 1.6KA, 600VAC; Product Range:Low-Peak KRP-C Series; Fuse Current:1.6kA; Voltage Rating VAC:600V; Voltage Rating VDC:300V; Fuse Size Metric:-; Fuse Size Imperial:10.75" x 3.03"; Blow Characteristic:Time Delay RoHS Compliant: Yes
COOPER BUSSMANN KRP-C-1600SP Fuse, 1600A, Class L, KRP-C, 600VAC/300VDC. More details: Fuse, 1600 Fuse Amps, Nonindicating, KRP-C Series, Voltage Rating 600VAC/300VDC, Time Delay, Class L, Body Material Glass/Melamine, Nonrejection, Body Style Bolt-On, Interrupt Rating 300kA at 600VAC, 100kA at 300VDC, Length 10-3/4 In., Diameter 3 In., Functionally Equal To Ferraz A4BQ, Standards CE/UL-248-10 Guide JFHR/CSA Class 1422-02