Eaton FWC-10A10F
FWC Series Fast-Acting 700 V 10 A Ø 10.3 x 38.1 mm Ferrule Style High Speed Fuse
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet82ページ8年前
Datasheet2ページ25年前
IHS
Factory Futures
Fuses Unlimited
RS (Formerly Allied Electronics)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Littelfuse0KLK012.T
Electric Fuse, Fast Blow, 12A, 600VAC, 500VDC, 100000A (IR), Inline/holder, 5AG
LittelfuseKLKD012.T
Electric Fuse, Fast Blow, 12A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
Littelfuse0NLS012.T
Fuse, NLS Series, Fast-Acting, 600 V AC, Cylindrical
Eaton12CT
Electric Fuse, 12A, 700VAC, 500VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fuse Class CC Fast Acting 12A 600V Holder Cartridge 10.32 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
EatonKTK-12
Fuse Midget Fast Acting 12A 600V Holder Cartridge 10.3 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
説明
Bussmann by Eaton High Speed Semiconductor Fuse; 10A; 600VAC/700VDC
Electric Fuse, 10A, 600VAC, 700VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fuse Midget 10A 600V Holder Cartridge 10 X 38mm
Eaton Bussmann High Speed Round body 10AMP 600V AC FERRULE 10 X 38MM - FWC-10A10F
Semiconductor Fuse, 10A, Fast-Acting, 600V AC, Cylindrical
Fuse, Industrial / Power, Class aR, 10 A, 600 VAC, 700 VDC, 10mm x 38mm, 13/32 x 1-1/2, Very Fast Acting
BUSSMANN HIGH-SPEED FUSE 10A 600V 10X38
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC/700VDC
700V 600V Cartridge 10A 38.1mm*38mm
High Speed Fuses - Ferrule Fuses
FWC-10A10F, EATON BUSSMAN ELECTRICAL
10A 600VAC UL FERRULE 10 X 38M