Switchcraft / Conxall 14280-20PG-300
Conn Circular PIN 20 POS Crimp ST Panel Mount 20 Terminal 1 Port Bulk
IHS
Datasheet4ページ24年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2005-03-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Plastic jam nut receptacle, without backshell, for 23 male contacts, IP68/69K
Plastic jam nut receptacle, without backshell, for 19 female contacts, IP68/69K
Connector, Plastic Circ, Size 14,Jam Nut Recept, For 19 Size 20 Pin Cont, Sealed
ITT / Cannon192900-0490
Conn Neptune Circular SKT 19 POS Crimp ST Jam Nut 19 Terminal 1 Port Bulk
ITT / Cannon192990-1710
Conn Ringlock Circular SKT 23 POS Crimp ST Panel Mount 23 Terminal 1 Port
Circular Connector, 23 Contact(s), Polyamide, Female, Crimp/Solder Terminal, Receptacle
説明
Circular Connector, 20 Contact(s), Polyamide, Male, Crimp Terminal
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 20pin Polyamide (PA),Nylon 1.35A~23A , 6.7mm
14280-20PG-300 Switchcraft formerly CONXALL maxi-con-x panel connector. 18 position #20 gold plated crimp style pins. Standard panel mount backshell.
CONN RCPT MALE 20POS GOLD CRIMP
Circular Sealed Conn, Rcpt, 20Pos, Panel; Connector Type:Sealed Connector; Product Range:Maxi-Con-X Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:20Contacts; Circular Contact Type:Crimp Pin Rohs Compliant: Yes |Switchcraft/conxall 14280-20PG-300