Coilcraft MSS1260T-563MLD
General Purpose Inductor, 56uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet2ページ4年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 3.4A 0.09Ohm DCR T/R
SRR1280 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,56 UH +/-20% 2.6A IDC Q:24
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.3A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.105Ohm DCR 4949 T/R
説明
Power inductor, high temp, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 10.5MHz 89mOhm 56muH
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1260T Series, 56 H, 20%, Shielded, 0.089 ohm, 2.4 A RoHS Compliant: Yes
功率电感, 56uH, 2.4A, 20%, 10.5MHZ;
INDUCTOR, 56UH, 2.4A, 20%, PWR, 10.5MHZ; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 2.4A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2.64A; Product Range: MSS1260T Series; Power Inductor Case: 12.3mm x 12.3mm x 6mm; DC Resistance Max: 0.089ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 10.5MHz