Coilcraft MSS1048T-184KLC
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet2ページ4年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.98A 0.55Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 500mA T/R
説明
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1048T Series, 180 H, 10%, Shielded, 0.36 ohm, 1.24 A RoHS Compliant: Yes
功率电感, 180uH, 1.24A, 10%, 4.5MHZ;
INDUCTOR, 180UH, 1.24A, 10%, PWR, 4.5MHZ; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.24A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 750mA; Product Range: MSS1048T Series; Power Inductor Case: 10.2mm x 10mm x 4.8mm; DC Resistance Max: 0.36ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 4.5MHz