Coilcraft MSS1038-824KLC
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+592%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Coilcraft1008PS-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
説明
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
FIXED IND 820UH 470MA 2.596 OHM
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1038 Series, 820 H, 10%, Shielded, 2.596 ohm, 470 mA RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 820UH, 0.47A, 10%, PWR, 3MHZ; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 470mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 370mA; Product Ran; Available until stocks are exhausted Alternative available