Coilcraft 1206CS-470XJLC
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-17.47%
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 130mOhm DCR 1210 T/R
Ind 47.00 Nh 1.000 A 130.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-47NJ-T
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 60Q-Factor 380mA 110mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Wurth Elektronik744762147A
Rf Inductor, 47Nh, 1.5Ghz, 1008 Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744762147A
説明
Fixed Inductors 1206CS Ceramic Chip 47 nH 5% 1 A Ceramic
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 1206CS Series, 47 nH, 5%, 1206 [3216 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 1.5GHz 130mOhm 47nH
INDUCTOR, 47NH, 5%, 1.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 47nH; Product Range: 1206CS Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Induct; Available until stocks are exhausted Alternative available