Coilcraft 1008LS-103XKLC
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Win SourceWS-1008LS-103XKLC409285
14h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ20年前
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 10uH 10% 7.9MHz 37Q-Factor Ceramic/Ferrite 0.3A 2.95Ohm DCR 1008 Automotive T/R
OBSOLETE 10% tolerance no longer offered. Change 'K' to 'J' for 5% tolerance.