Coilcraft 0603LS-782XJLB
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603LS-782XJLB01Cut Tape
12h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
Fixed Inductors 0603LS Ferrite Chip 8.2 uH 5 % 0.19 A
Ind Chip Molded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 1008
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.33A 3.3Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 0.15A 10.7Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 8.2uH 5% 7.9MHz Ferrite 110mA 0603 T/R
説明
Ferrite Bead, 1 Function(s), 2 Pin(s)
INDUCTOR, RF, 7.8UH, 5%, 28MHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603LS Series; Inductance:7.8µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):28MHz; DC Resistance Max:3.5ohm; Current Rating:200mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:200mA; Q Factor:15; Q Test Frequency:7.9MHz