Coilcraft 0603LS-101XJLB
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ13年前
IHS
Coilcraft Direct
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
General Purpose Inductor, 0.11uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 900mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENHK1608R10J-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
説明
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603LS Series, 100 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 1.15 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 85C 1.15GHz 130mOhm 100nH
INDUCTOR, 100NH, 5%, 1.15GHZ, RF, SMD; Inductance: 100nH; Product Range: 0603LS Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available