Coilcraft 0603CT-4N7XJLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-4N7XJLU05Cut Tape
21h
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
Newark
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603CT Series, 4.7 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 0.12 ohm RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 5.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0603CT Series; DC Current Rating: 960mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]