Coilcraft 0603CT-10NXJLU
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-10NXJLU01Cut Tape
11h
データシート & ドキュメント
Coilcraft Direct
element14 APAC
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0095uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.01uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.35A 0.06Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 80Q-Factor Ceramic 1.6A 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.01uH 5% 250MHz 25Q-FactorCeramic 1.3A 0.085Ohm DCR 0402 T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 10NH, 5%, 3.95GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.01µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):3.95GHz; DC Resistance Max:0.075ohm; Current Rating:1.3A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.3A; Q Factor:85; Q Test Frequency:1.7MHz