Coilcraft 0603CT-10NXGLU
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-10NXGLU01Cut Tape
10h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
element14 APAC
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0095uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Wirewound Inductor, 10 nH, 0.081 ohm, 6 GHz, 1.4 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
General Purpose Inductor, 0.009uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.011uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 10NH, 2%, 3.95GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.01µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):3.95GHz; DC Resistance Max:0.075ohm; Current Rating:1.3A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.3A; Q Factor:85; Q Test Frequency:1.7MHz