Coilcraft 0603CS-5N1XJLU
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
関連部品
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 5% 250MHz 21Q-Factor Ceramic 600mA 130mOhm DCR 0603 T/R
Wurth Elektronik744761051C
250MHz 5.7GHz 700mA 18@250MHz 5.1nH 150m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.15mm*1.1mm
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Wurth Elektronik744760056C
250MHz 5.5GHz 600mA 40@1GHz 5.6nH 100m¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 5.1 nH, 5%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 5.1NH, 5%, 5.7GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.1nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available