Coilcraft 0603CS-56NXGLU
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
説明
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 56NH, 2%, 1.9GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 56NH, 2%, 1.9GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0603CS Series; Inductance:56nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.9GHz; DC Resistance Max:0.31ohm; DC;RoHS Compliant: Yes