Coilcraft 0402HP-6N2XGLW
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ5年前
Coilcraft Direct
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0064uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0065uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0063uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
説明
Fixed Inductors 0402HP Ceramic Chip 6.2 nH 2 % 1.6 A
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 5.8GHz 50mOhm 6.2nH
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0062uH 2% 250MHz 73Q-Factor Ceramic 1.6A 0.055Ohm DCR 0402 T/R / Chip Inductors - 0402HP Series (1005)