Coilcraft 0402AF-201XJLW
General Purpose Inductor, 0.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Coilcraft Direct
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.45%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.2uH 5% 100MHz Ferrite 0.39A 0.47Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.2uH 5% 100MHz Ferrite 0.39A 0.47Ohm DCR 0402 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.22uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.22uH 5% 25.2MHz 45Q-Factor Ceramic 0.5A 0.84Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 220nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 320mOhm DCR 1210 T/R
Ind Power Molded 220nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 1210 Blister Plastic T/R
説明
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 85C 1GHz 440mOhm 200nH
INDUCTOR, 200NH, 5%, 1GHZ, RF, SMD; Inductance: 200nH; Product Range: 0402AF Series; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.44ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1000MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]