Carlo Gavazzi DMB51CM24
Time Delay Relay, Multi-function, SPDT, 5 A, 24-240/24AC/DC, Screw Termination
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ25年前
Carlo Gavazzi
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+13.01%
サプライチェーン
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2000-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
RELAY TIME DELAY 100HRS 5A 250V
RELAY,100H, SPDT, 240VAC, DIN; Product Range: DMB51 Series; Timer Functions: Multifunction; Time Min: 0.1s; Time Max: 100h; No. of Timing Ranges: 7Ranges; Timer Output: 1 Changeover Relay; Supply Voltage Max: 240VAC; Current Ra
Time Delay Relay, Spdt, 100H, 240Vac/Dc; Rango De Producto:Serie Dmb51; Temporizador, Funciones:Multifunción; Tiempo Mín.:0.1S; Tiempo Máx.:100H; Número De Rangos Del Temporizador:7; Salida Del Temporizador:1 Relé De Conmutación |Carlo Gavazzi DMB51CM24
Carlo Gavazzi DMB51CM24 Multi-Function Timer Brand: Carlo Gavazzi. Part Number: DMB51CM24. Carlo Gavazzi Multi-Function Timer, Series: DMB51, 24 to 240 VAC, 24 VDC, 5 A, SPDT Contact Form, 100 ms Pulse, LED Display, IP20 Enclosure, -20 to 60 deg C, DIN Rail Mounting, 81 mm H x 67.2 mm W x 17.5 mm D Dimensions. Additional Description: CAGA-DMB51CM24 SPDT MULTIFUNCTION TIMER 24 VDC & 24-240 VAC. Catalog Description: Multifunctions Timer, DIN rail mount, 17,5x81x67,2mm housing, knob selectable function, selectable time ranges 0,1s - 100h, Supply voltage 24-240Vac and 24Vdc, Screw terminals connection, 5A SPDT relay output..