Bulgin MC25MORRG
Capacitive Illuminated MC Red Panel Mount Front Pushbutton Switch 10mA DC 12V -25C~55C
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Switch Push Button OFF (ON) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
CAPACITIVE SWITCH, 25 MM, ALUMINUM, RED ANODISED, RED & GREEN LED, 12 VDC
Capacitive switch, 25 mm, Normally Open
RS APAC
SW CAPACITIVE SPST-NO 10MA 12V
CAP SWT 25MM NO ALU R-ANON R/G
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-No; Actuator / Cap Colour:red; Product Range:mc Series; Switch Operation:off-(On); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes