Broadcom HCPL-3150-000E
Optocoupler Drive Push-Pull 1-CH 30V 1500V 8-Pin PDIP Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet27ページ9年前
Newark
element14 APAC
iiiC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.58%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1998-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
VishayVO3120
2.5 A Output Current IGBT and MOSFET Driver | OPTOISO 5.3KV 1CH GATE DRVR 8DIP
VishayVO3150A
OPTOISO 5.3KV GATE DRIVER 8DIP / 500mA Gate Driver Optical Coupling 5300Vrms 1 Channel 8-DIP
ToshibaTLP351(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
ToshibaTLP352(F)
200ns,200ns 1 15V~30V -40℃~+125℃ 3750V 20kV/us DC DIP-8 Optocouplers - Logic Output ROHS
Vishay6N136
6N136 Series Single Channel 15 V 5300 Vrms Transistor Optocoupler - DIP-8
Toshiba6N136(F)
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 8-Pin PDIP
説明
Optocoupler, Gate Drive Output, 1 Channel, DIP, 8 Pins, 3.75 kV
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Gate Drive; Input Current Max:16mA; Output Voltage Max:27V; Package/Case:8-DIP; Common Mode Ratio:15 kV/uS; Common Mode Voltage Vcm:1500V ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, 0.5A, GATE DRIVE O/P; No. of Channels:1; Voltage, Isolation:3750V ac; Output Type:Gate Drive; Input Current:5mA; Voltage, Output Max:30V; Case Style:DIP-8; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; Approval Bodies:UL; CMR:15kV/µs; No. of Pins:8; Optocoupler Type:Gate Drive Output; Peak Output Current:0.5A; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-40°C; Time, Propagation HL:0.1µs; Time, Propagation LH:0.1µs; Voltage, Vcc Max:30V; Voltage, Vcc Min:15V; Voltage, Vcm:1500V