Broadcom ACPL-827-30BE
Optocoupler DC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin PDIP SMD Tube
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet12ページ9年前
Arrow Electronics
element14 APAC
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-15.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2007-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Diodes Inc.LTV-826S
LTV Series Dual Channel 80 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT-DIP-8
Diodes Inc.LTV-824S
Optocoupler AC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin PDIP SMD / OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-SMD
Diodes Inc.LTV-827S
LTV Series Dual Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT - DIP-8
VishayMCT6-X009
DUAL PHOTOTRANSISTOR OPTOCOUPLER Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5300V Isolation
VishayMCT6-X007
IsocomISP825XSM
Optocoupler DC-IN 2-CH Darlington DC-OUT 8-Pin PDIP SMD
説明
Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5000V Isolation
BROADCOM LIMITED ACPL-827-30BE Transistor Output Optocoupler, Full Pitch, 2 Channel, Surface Mount DIP, 8 Pins, 50 mA, 5 kV, 130 %
OPTOCOUPLER, SMD, 2X, TRANSISTOR O/P; No. of Channels:2; Isolation Voltage:5kV; Optocoupler Output Type:Phototransistor; Input Current:20mA; Output Voltage:70V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Approval Bodies:CSA, IEC / EN / DIN EN; Current If CTR:5mA; Current Transfer Ratio Max:260%; Current Transfer Ratio Min:130%; Fall Time tf:3µs; Operating Temperature Range:-30°C to +100°C; Output Current:30mA; Output Type:Phototransistor; Rise Time:4µs