Broadcom ACPL-244-500E
Optocoupler, Transistor Output, 4 Channel, SOIC, 16 Pins, 50 mA, 3 kV, 20 %
データシート & ドキュメント
Avago
Datasheet10ページ13年前
Datasheet17ページ16年前
Datasheet8ページ16年前
Datasheet5ページ18年前
Newark
TME
iiiC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+15.30%
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.49.80.00
Introduction Date2008-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Optocoupler with transistor output; TOSHIBA; TLP291-4(TP, E); 4; 400 mV; 16; SOIC
Optocoupler AC-IN 4-CH Transistor DC-OUT 16-Pin SOIC T/R
Optocoupler with transistor output; TOSHIBA; TLP291-4(GB-TP, E); 4; 80 V; 16; SO
VishayTCMT4606
Optocoupler, Transistor, 3.75Kv, Sop-16 Rohs Compliant: Yes |Vishay TCMT4606
説明
Avnet Japan
AC Input-Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 3750V Isolation
OPTOCOUPLER, QUAD, AC I/P, SO-16; No. of Channels:4; Isolation Voltage:3kV; Optocoupler Output Type:Phototransistor; Input Current:20mA; Output Voltage:80V; Opto Case Style:SOIC; No. of Pins:16; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Transfer Ratio Min:20%; Fall Time tf:3µs; Operating Temperature Range:-55°C to +110°C; Output Type:Phototransistor; Rise Time:2µs