Bourns TBU-CA050-500-WH
High Speed Surge Protector IC, 1 Pole, 250 V, PCB - Surface Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
Newark
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+12.52%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2010-12-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
1 Surface Mount 250V DFN-3(4x6.5) Surge Protection Devices (SPDs) ROHS
HIGH-SPEED PROTECTOR IC, 250VAC, SMD; Product Range: TBU-CA Series; Suppressor Type: High Speed Surge Protector IC; No. of Outlets: -; Outlet Type: -; Voltage Rating: 500V; Output Current: -; Peak Surge Current: -; Response Tim
Transient Blocking Unit; Suppressor Type:Data Line; No. Of Poles:1 Pole; Peak Surge Current:-; Continuing Operating Voltage Max:250Vac; Suppressor Mounting:Pcb - Surface Mount; Product Range:Tbu-Ca Series; Diode Case Style:Dfn Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. TBU-CA050-500-WH
SURGE PROTECTOR, TBU, 500V, 750MA; Series:TBU-CA; Suppressor Type:Data Line; Voltage Rating:500V; Response Time:1µs; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); External Depth:4mm; External Length / Height:0.85mm; External Width:6.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:DFN; Resistance:5ohm; Surge Current:750mA