Bourns SRU8043-180Y
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 2.3A 62mOhm DCR 3131 T/R
データシート & ドキュメント
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 0.085Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.5A 0.092Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.25A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 11.64Q-Factor Ferrite 0.98A 0.16Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 18uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Ind8X8X4.3Mm,18Uh30%2.3A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRU8043-180Y
FIXED IND 18UH 2.3A 62 MOHM SMD
Fixed Inductors 18uH 30% SMD 8043
18uH ±30% 1.7A SMD,8x8mm Power Inductors ROHS