Bourns SRU6018-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.2A 0.052Ohm DCR T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ7年前
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2007-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 2.7A 35mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.2A 0.032Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A 0.082Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.8A 0.0377Ohm DCR 2424 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.3A 81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3.03A 0.043Ohm DCR 2020 T/R
説明
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.4A, Smd, Full Reel; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):2.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.4A; Product Range:Sru6018 Series; Dc Resistance Max:42Mohm; Product Length:6.5Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU6018-4R7Y
CHOKE, POWER, SHIELDED, 4.7UH; Inductor Type:Shielded Power Choke; Inductance:4.7µH; Tolerance, Inductance:± 30%; Resistance:42mohm; Self Resonant Frequency:50MHz; Case Style:SMD Shielded; Q Factor @ Vr, F:8; Core Material:Ferrite DR/RI; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Current, Ic Sat:1.4A; External Depth:2mm; External Length / Height:6.2mm; Max RMS Current:2.2A; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-40°C; Test Frequency:7.96MHz; Width, External:6.2mm