Bourns SRU5011-100Y
General Purpose Inductor, 0.00001uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Newark
Arrow Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2024-02-19
LTD Date2024-08-18
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 0.85A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.72A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.67A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 870mA 312mOhm DCR 1212 T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 630mA 1212 Embossed T/R
説明
SRU5011 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,10 UH +/-30%WIREWOUND 700MA IDC Q:12
FIXED IND 10UH 700MA 170MOHM SMD
700mA 10uH ±30% 580mA SMD,5.2x5.2mm Power Inductors ROHS
SRU5011 Nonstandard 0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm 10muH
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 580MA, SMD; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):700mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):580mA; Product Range:SRU5011 Series; DC Resistance Max:0.17ohm; Inductance Tolerance:± 30% RoHS Compliant: Yes