Bourns SRR0906-682YL
Inductor Power Shielded Wirewound 6800uH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 0.09A 24Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ8年前
Farnell
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+214%
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
General Purpose Inductor, 6800uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4149
Inductor, ferrite,6.8Mh,15+% Tol,15-% Tol,4137-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0906-682YL
INDUCTOR, 6.8MH, 15%, 0.09A, SMD; Inductance: 6.8mH; RMS Current (Irms): 90mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 100mA; Product Range: SRR0906 Series; Power Inductor Case: 10mm x 9.5mm x 6mm; DC Resis