Bourns SRP7050TA-470M
Ind Power Shielded Wirewound 47uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 1.9A T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+42.46%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.312Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 252mOhm DCR 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 299mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
説明
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
FIXED IND 47UH 1.9A 330 MOHM SMD
100KHz 8MHz 2.7A 1.9A 15@100kHz 47¦ÌH 330m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*6.6mm*5mm
Inductor, SMD, 47uH, 1.9A, 8MHz, 330mOhm
SRP7050TA Nonstandard 0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm 47muH
1.9A 47uH ±20% 2.7A SMD,6.6x7.3mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 47Uh, 1.9A, 20%; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.7A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.33Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-470M