Bourns SRP7050TA-1R8M
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH ±20% 100kHz 15 Q-Factor Carbonyl Powder 12A T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet5ページ6年前
JRH Electronics
3か月間の傾向:
-4.68%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 13A 0.0045Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8.5A 0.017Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 2725
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 14A 10.52mOhm DCR Automotive Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3534
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2625
説明
Avnet Japan
Fixed Inductor Nonstandard 1.8µH ±20% 12A 11mΩ 38MHz 15@100kHz
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
Inductor, 1.8Uh, Shielded, 12A; Inductance:1.8Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):15A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:11Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-1R8M