Bourns SRP6060FA-150M
Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100kHz Metal Alloy Powder 6A (6.6 X 6.4 X 5.8mm) T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
Master Electronics
Electro Sonic
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
3Dダウンロード
EE Concierge
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 2625
AEC-Q200 Shielded SMD Power Inductor, 15uH, 6A, 11MHz, 43mOhm
100KHz 11MHz 5.8A 6A 15¦ÌH 43m¦¸ ¡À20% , 6.6mm*6.4mm*6mm
SRP6060FA Nonstandard 0.260Lx0.252W 6.60mmx6.40mm 15muH
4.5A 15uH ±20% 5.8A SMD,6.4x6.6mm Power Inductors ROHS
IND,6.6X6.4X5.8MM,15UH,20%,6A, SHD, SMD
Power choke, SMD 6060, 15 µH, SRP6060FA-150M
Inductor, Shld, 15Uh, 6A, Aec-Q200; Inductance:15Μh; Rms Current (Irms):6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5.8A; Product Range:Srp6060Fa Series; Power Inductor Case:6.6Mm X 6.4Mm X 5.8Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP6060FA-150M