Bourns SRP1770TA-8R2M
Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH ±20% 100kHz 20 Q-Factor Carbonyl Powder 18A T/R
データシート & ドキュメント
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+13.59%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Wurth Elektronik7443320820
Power Choke Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Ferrite 13A 9.9mOhm DCR T/R
Wurth Elektronik7443330820
POWER-CHOKE WE-HCC 1090 (Ferrite) | FIXED IND 8.2UH 11.5A 13.2 MOHM
General Purpose Inductor, 8.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 4539
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO / 8.2 µH Shielded Inductor 17.1 A 12.9mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 4A 0.068Ohm DCR Automotive T/R
説明
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 8.2uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 6767
100KHz 10MHz 25A 18A 20@100kHz 8.2¦ÌH 10.8m¦¸ ¡À20% , 16.9mm*16.9mm*7mm
FIXED IND 8.2UH 18A 10.8MOHM SMD
SRP1770TA Nonstandard 0.665Lx0.665W 16.90mmx16.90mm 8.2muH
Inductor, 8.2Uh, Shielded, 18A; Inductance:8.2Μh; Rms Current (Irms):18A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):31A; Product Range:Srp1770Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.0108Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1770TA-8R2M