Bourns SRP1250-7R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 7.8uH 20% 100KHz Iron 10A 0.0205Ohm DCR T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ12年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.23%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-05-09
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Iron 11A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8A 0.024Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 8.2uH 20% 200KHz 10.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Metal 8A 0.017Ohm DCR 5150 Automotive T/R
説明
SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ IRON CORE,7.8 UH +/-20% 10A IDC
General Purpose Inductor, 7.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
100KHz 18A 10A 7.8¦ÌH 20.5m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
FIXED IND 7.8UH 10A 20.5MOHM SMD
Surface Mount Power Inductor, Srp1250 Series, 7.8 H, 20%, Shielded, 0.0205 Ohm, 10 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1250-7R8M