Bourns SRP1250-1R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A 0.0047Ohm DCR T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ6年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.52%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-03-12
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
関連部品
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 17A 0.007Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
説明
Ind13.5X13.9X5.2Mm,1.8Uh20%21A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRP1250-1R8M
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
FIXED IND 1.8UH 21A 4.7 MOHM SMD
100KHz 40A 21A 1.8¦ÌH 4.7m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
SRP1250 Nonstandard 0.547Lx0.531W 13.90mmx13.50mm 1.8muH
21A 1.8uH ±20% 40A SMD,13.5x13.9mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 21A, SMD
MAGNETICS - High Current Power Inductors
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 21A, SMD; Inductance: 1.8µH; RMS Current (Irms): 21A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 40A; Product Range: SRP1250 Series; Power Inductor Case: 13.9mm x 13.5mm x 5.9mm; DC Resis