Bourns SRN6045TA-820M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 82uH ±20% 1MHz 15 Q-Factor Ferrite 0.98A T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ6年前
JRH Electronics
3か月間の傾向:
+31.03%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 82uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.78A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 0.7A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 0.94A 0.32Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz 0.9A 0.341Ohm DCR 2424 T/R
General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
説明
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 82uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Power Inductor, 82Uh, Semishielded, 9.8A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6045TA-820M
Fixed Inductor Nonstandard 82µH ±20% 980mA 365mΩ 9MHz 15@1MHz