Bourns SRN6028C-4R7M
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.38%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2023-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3.1A 0.03Ohm DCR 2424 T/R
100KHz 50MHz 3.2A 3.1A 15@100kHz 4.7¦ÌH 30m¦¸ ¡À20% 2424 6mm*6mm*2.8mm
FIXED IND 4.7UH 3.1A 30 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 4.7UH, SEMISHIELDED/3.2A;
SRN POWER SEM-SH IND 4.7UH 20%
±20% SMD,6x6mm Power Inductors ROHS
Power Inductor, 4.7Uh, Semishielded/3.2A; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):3.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):3.2A; Product Range:Srn6028C Series; Inductor Case/Package:-; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6028C-4R7M