Bourns SRN5040TA-1R0M
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
3か月間の傾向:
-11.44%
Introduction Date2018-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Ind Power Wirewound 1uH 20% Ferrite Core T/R
Avnet Japan
AEC-Q200 Semi-Shielded SMD Power Inductor, 1uH, 5A, 140MHz, 14.4mOhm
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 5A 0.012Ohm DCR 2020 Automotive AEC-Q200 T/R
100KHz 140MHz 7.5A 5A 15@100kHz 1¦ÌH 12m¦¸ ¡À20% 2020 , 4.95mm*4.95mm*4.1mm
INDUCTOR; 4.95X4.95X3.9MM,1UH,5A, SEMI-SHDSMD
SRN5040TA Nonstandard 0.195Lx0.195W 4.95mmx4.95mm 1muH
SMD PWR IND, 1UH, 5A, SEMISHIELDED;
Inductor, 1Uh, Semishielded, 5A; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):5A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):7.5A; Product Range:Srn5040Ta Series; Inductor Case/Package:2020 [5050 Metric] Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN5040TA-1R0M