Bourns SRN3015-1R5Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz 16Q-Factor Ferrite 2.1A 0.066Ohm DCR 1212 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet3ページ6年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.17%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.75A 0.0684Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 2.45A 72mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.85A 75mOhm DCR 1212 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.85A 76mOhm DCR 1212 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
説明
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Fixed Inductor Nonstandard 1.5µH ±30% 2.1A 66mΩ 130MHz 10@7.96MHz
IND CHIP SEMI-SHLD 1.5UH 30% 2.10A 3015 FERRITE 1.5MM
Inductor, Semishielded, 1.5Uh, 2.1A, 30%; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):2A; Product Range:Srn3015 Series; Dc Resistance Max:0.066Ohm; Product Length:3Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN3015-1R5Y.