Bourns SDR0703-391KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 36Q-Factor Ferrite 0.14A 6.2Ohm DCR T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ7年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+78.79%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 6.4Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 390uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Inductor, ferrite,390Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0608-391KL
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 0.095A 8.06Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 130mA 5.8Ohm DCR 2220 Blister T/R
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
説明
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor, ferrite,390Uh,10+% Tol,10-% Tol,2618-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0703-391KL
100KHz 5.5MHz 180mA 140mA 36@796kHz 390¦ÌH 6.2¦¸ ¡À10% SMD,4.5X6.5MM , 6.5mm*4.5mm*2.7mm
INDUCTOR, POWER WIREWOUND,390UH,140MA,10%,SMD
FIXED IND 390UH 140MA 6.2OHM SMD
140mA 390uH ±10% 180mA SMD,4.5x6.5mm Power Inductors ROHS
SDR0703 Nonstandard 0.256Lx0.177W 6.50mmx4.50mm 390muH