Bourns SDR0603-150ML
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet3ページ7年前
element14
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.09%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.05A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.1A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 0.9A 0.18Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.2244Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T150MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.198Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLK1608150M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 15uH 20% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.001A 1.5Ohm DCR 0603 T/R
説明
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.93A 0.18Ohm DCR Automotive T/R
INDUCTOR, SMD 5.8MM D MAX, POWER, Q REF 22, TEST 2.52MHZ, +/-15%, 15UH
Inductor, Un-Shielded, 15Uh, 1.1A, Smd, Full Reel; Inductance:15Μh; Rms Current (Irms):930Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Sdr0603 Series; Dc Resistance Max:0.18Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-150ML
INDUCTOR, 15UH, 20%, 0.93A, SMD; Inductance: 15µH; RMS Current (Irms): 930mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC Resistance Max: 0.18ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 22; Q Test Frequency: 2.52MHz; Self Resonant Frequency Min: 28MHz