Bourns SDE1006A-1R5M
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 7.2A 18mOhm DCR Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet3ページ6年前
Master Electronics
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 5.8A 0.02Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 8.5A 0.016Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 1.5uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 8.5A RDL
Inductor Power Molded Wirewound 1.5uH 20% 8A 0.02Ohm DCR 2220 T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 1.5UH 8A 10 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy-Core, SMD, 2221
説明
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde1006A Series, 1.5 H, 20%, Unshielded, 0.018 Ohm, 7.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDE1006A-1R5M
INDUCTOR, 1.5UH, 8A, 20%, POWER; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 7.2A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 8A; Product Range: SDE1006A Series; Power Inductor Case: 10mm x 9mm x 5.4mm; DC Resist