Bourns SDE0805A-471K
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.55A 1.7Ohm DCR Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ6年前
HQonline
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+2.51%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 0.45A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.68A 1.1Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.59A 1.15Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.42A 1.48Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLHL10TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 570mA RDL Ammo Pack
説明
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
SMD NON-SHIELDED POWER INDUCTOR, 470UH, 10%, SDE0805A
1KHz 3.6MHz 400mA 550mA 470¦ÌH 1.7¦¸ ¡À10% SMD,7X7.8MM , 7.8mm*7mm*5.5mm
SDE0805A Nonstandard 0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm 470muH
Inductor; SMD; 470uH; 0.4A; 1.7R; 7.8x7x5mm; 10%
FIXED IND 470UH 550MA 1.7OHM SMD
550mA 470uH ±10% 400mA SMD,7x7.8mm Power Inductors ROHS
SDE POWER NON-SH IND 470UH 10%
Inductor, 470Uh, Unshielded, 0.55A; Inductance:470Μh; Rms Current (Irms):550Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):400Ma; Product Range:Sde0805A Series; Dc Resistance Max:1.7Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDE0805A-471K