Bourns PWR263S-20-7R50F
Res Thick Film 7.5 Ohm 1% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.74%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 7.5ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
PWR263 THICK FILM HIGH POWER, SURFACE MOUNT, TO-263 7.5OHM +/-1% 20W +/-100PPM/C
THICK FILM RESISTOR POWER, 7.5 OHM, 20W, 1%
Thick Film Resistor Power, 7.5 Ohm, 20W, 1%; Resistance:7.5Ohm; Product Range:Pwr263S-20 Series; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-7R50F